pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 30 lipca 2021
  • wyświetleń: 2574

Mistrzostwa Polski U18: pszczyńscy biegacze dobrze się spisali!

Podczas rozgrywanych 53. PZLA Mistrzostwach Polski U18, które odbyły się w dniach 28-30 lipca we Włocławku bardzo dobrze spisali się pszczyńscy młodzi reprezentanci - Sabina Głąbek i Jakub Machulec z klubu LKS Pszczyna.

Głąbek, Machulec
Sabina Głąbek i Jakub Machulec z klubu LKS Pszczyna · fot. LKS Pszczyna


Sabina zajęła świetne piąte miejsce w biegu na 1500m przez przeszkody z nowym rekordem życiowym poprawionym o 9 sekund: 5:07,61!

- Sabina od początku biegu uplasowała się na całkiem dobrej a co za tym idzie wygodnej pozycji. Wszystkie przeszkody, jak również rów z wodą pokonywała w znakomitym stylu, który wyćwiczyła ciężkimi treningami. Sam widziałem jej znakomity progres. Kończąc: gdy główne faworytki ruszyły w bardzo mocnym tempie nasza zawodniczka również nie próżnowała. Widać to choćby po genialnym finiszu na ostatnich metrach z czwartą w kolejności zawodniczką. Piąte miejsce i poprawiona o 9 sekund życiówka są nie lada dokonaniem. Chapea bas - mówi Jakub Machulec o dokonaniach Sabiny.

Nasz ubiegłoroczny wicemistrz Polski U16 w biegu na 1000m Jakub Machulec w tym roku rywalizował z najlepszymi zawodnikami w biegu na 1500m. Pierwszy rok startów na tym dystansie na zawodach o najwyższej randze nie jest łatwe. Bieg był rozgrywany w bardzo mocnym tempie, co dla Kuby było niekorzystne. Stąd 10 miejsce i wynik 4:18,75 odbiegający od jego rekordu życiowego. Kuba startował dopiero trzeci raz na 1500m i jest na początku zbierania doświadczeń startowych.

- Kuba wraca do domu z nowym doświadczeniem i dobrym 10 miejscem. Bieg nie potoczył się tak jakbyśmy chcieli. Tempo było od początku bardzo mocne, co niestety zawarzyło na tym, że Kuba "padł". Warto przypomnieć, że za rok ma on jeszcze szanse zdobyć medal w tej kategorii wiekowej i głęboko wierzę, że odpali swoją przysłowiową "rakietę" i pokaże na co go tak naprawdę stać - relacjonuje start Kuby w mistrzostwach Sabina Głąbek.

ar / pless.pl, źródło: LKS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.