pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2021
  • 8 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 23609

Dramatycznie niska liczba szczepień w powiecie pszczyńskim!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Tempo szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie pszczyńskim należy do najniższych w kraju. To tej pory pierwszą dawkę szczepienia otrzymało zaledwie 6,67% mieszkańców naszego powiatu!

szczepienia
Dramatycznie niska liczba szczepień w powiecie pszczyńskim!


Z oficjalnych danych ministerstwa zdrowia (na dzień 6 kwietnia) wynika, że na terenie powiatu pszczyńskiego pierwszą dawkę szczepienia przeciwko COVID-19 otrzymało 7384 osób (6,67% populacji powiatu pszczyńskiego). Rzecz jasna jeszcze gorzej wyglądają statystyki szczepień w przypadku podania dwóch dawek. W powiecie pszczyńskim dwie dawki szczepień otrzymało zaledwie 2254 osób (2,04% populacji powiatu pszczyńskiego).

Jak na tle powiatu pszczyńskiego wypadają inne powiaty? Przedstawiamy zestawienie procentowe zaszczepionych 1 dawką szczepionki przeciwko COVID-19 w okolicznych powiatach/miejscowościach:
  • miasto Bielsko-Biała - 20,21%
  • powiat cieszyński - 15,11%
  • powiat żywiecki - 11,49%
  • powiat bielski - 10,51%.


Sprawdziliśmy także wyrywkowo dane z powiatu, który charakteryzuje się niemalże identyczną liczbą mieszkańców co powiat pszczyński. W powiecie raciborskim pierwszą dawkę szczepienia przeciwko COVID-19 otrzymało 18116 osób, co daje wskaźnik wyszczepialności na poziomie 16,60%. Co ciekawe w obu powiatach działa podobna liczba punktów szczepień (powiat pszczyński - 15, powiat raciborski - 17).

Dlaczego nasz region jest w ogonie Polski jeśli chodzi o liczbę wykonanych szczepień? Czy otrzymujemy zbyt mało dawek, a może źle zorganizowane są punkty szczepień? Do sprawy wrócimy już niebawem w kolejnych publikacjach na naszym portalu.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj