pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 10560

Ruszyła infolinia punktu szczepień w hali POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W poniedziałek 19 kwietnia o godz. 10.00 uruchomiona zostaje infolinia powiatowego punktu szczepień w hali POSiR w Pszczynie.

- Działania idą zgodnie z przyjętym harmonogramem. Wydzielamy odpowiednie przestrzenie w hali i wyposażamy je w sprzęt, zgodny z wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia. Na 21 kwietnia zaplanowany jest odbiór punktu przez NFZ. Szczepienia rozpoczną się od razu, kiedy zostaną dostarczone szczepionki przeciw COVID-19. W przypadku zapewnienia stałych dostaw, w powiatowym punkcie będzie wykonywanych ok. pół tysiąca szczepień dziennie. Tym samym możliwości zaszczepienia mieszkańców powiatu pszczyńskiego znacznie się zwiększą - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Już teraz mieszkańcy mają wiele pytań, dotyczących m.in. możliwości zmiany miejsca zaplanowanego już szczepienia, dlatego rusza telefoniczna informacja. Pod podane niżej numery telefonów mogą dzwonić także osoby uprawnione do wykonywane szczepień, zainteresowane pracą w powiatowym punkcie. Co ważne, nie jest jeszcze możliwa rejestracja na szczepienia. O terminie uruchomienia rejestracji poinformujemy, kiedy będzie znany termin dostawy szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Punkty szczepień powszechnych są elementem Narodowego Programu Szczepień. Według założeń w każdym powiecie powinien zostać uruchomiony jeden taki punkt zorganizowany od podstaw przez samorząd. Na naszym terenie organizacją punktu zajął się powiat pszczyński. Punkty szczepień powszechnych działają we współpracy z podmiotem wykonującym działalność leczniczą, ale z założenia organizowane są poza obecną siecią placówek medycznych.

Infolinia powiatowego punktu szczepień w hali POSiR w Pszczynie jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00, numery telefonów:

  • 730 002 488,
  • 577 877 388.


infolinia punkt szczepień

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj