pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2021
  • 26 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 19612

Szczepienia w hali POSiR ruszają. Można się rejestrować

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zostanie uruchomiony we wtorek, 27 kwietnia. W pierwszym tygodniu Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych ma dostarczyć do powiatowego punktu ponad 1700 dawek szczepionki. Podajemy numery telefonów do rejestracji w punkcie przy ul. Zamenhofa, które działają od 26 kwietnia, od godziny 10.00.

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w hali POSiR gotowy
Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w hali POSiR gotowy · fot. Powiat


Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 w samorządowym punkcie, zorganizowanym przez powiat pszczyński.

Rejestrować można się na kilka sposobów. Przez ogólnopolską infolinię 989, aplikację epacjent lub SMS. Od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 16.00 dostępne będą dwa numery telefonu obsługiwane przez pracowników punktu. Ważne! Zgodnie z zasadami ustalonymi przez kancelarię premiera, w Punktach Szczepień Powszechnych 90% terminów na szczepienia dostępnych będzie przez zewnętrzne, ogólnopolskie kanały rejestracji. Warto więc rejestrować się właśnie w ten sposób. Osoba zarejestrowana otrzyma SMS z systemu z miejscem (Pszczyna, ul. Zamenhofa 5 a), datą i godziną szczepienia.

Ważne! Nie jest możliwa osobista rejestracja na szczepienie w punkcie szczepień przy ul. Zamenhofa. Pacjenci są proszeni, by nie przychodzili na halę! Rejestrować można się wyłącznie na wyżej wymienione sposoby.

- We wtorek powinniśmy otrzymać 810 dawek, natomiast w piątek spodziewamy się kolejnych 900. Tym samym w ciągu pierwszego tygodnia będziemy mogli zaszczepić ponad 1700 pacjentów. Jesteśmy przygotowani na to, by szczepić znacznie więcej osób. Wszystko zależne jest jednak od płynnych dostaw - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Nad koordynacją dostaw czuwa doświadczona załoga Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Do pracy w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w hali POSiR zgłosiło się ok. 100 osób. To przede wszystkim lekarze oraz pielęgniarki, ratownicy medyczni i inne osoby posiadające uprawnienia do wykonywania szczepień, a także studenci kierunków medycznych, którzy będą pełnić funkcję asystentów. Pomagać w kierowaniu ruchem pacjentów będą żołnierze wojsk terytorialnych. Pomoc zaoferowały także Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

W hali POSiR przygotowano pięć stanowisk szczepień, w tym jedno lekarskie. Do lekarza będą trafiać pacjenci, których wskazania w ankiecie będą wymagać dodatkowych wyjaśnień. Jest też bardzo dobrze wyposażony punkt pomocy medycznej, a w trakcie wykonywania szczepień dostępny będzie ambulans grupy ratowniczej HKR Pszczyna.

Powiatowy punkt szczepień będzie pracował przez siedem dni w tygodniu.

Rejestracja na szczepienia prowadzona jest zgodnie z harmonogramem szczepień ustalonym przez Ministerstwo Zdrowia. Harmonogram zapisów dla poszczególnych roczników znajduje się na rządowej stronie internetowej.

Warto przyjść na szczepienie z wypełnioną ankietą. Przyspieszy to proces obsługi.
Ankieta do pobrania TUTAJ.

W jaki sposób zarejestrować się na szczepienie?  • za pośrednictwem całodobowej infolinii 989,
  • online przez Internetowe Konto Pacjenta otwiera się w nowym oknie
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • od poniedziałku będzie można dzwonić bezpośrednio do punktu szczepień.


Numery telefonów do rejestracji na szczepienia w hali POSiR:Na szczepienie zapiszemy się dzwoniąc bezpośrednio do powiatowego punktu szczepień pod numery telefonów: 577 511 077 lub 881 711 522 - telefoniczna rejestracja jest możliwa od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 16.00.

Praktyczne wskazówki - co jest potrzebne, by się zapisać?Jeśli chcesz się zarejestrować za pośrednictwem infolinii 989, możesz to zrobić sam/a lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się określony etap szczepień i będziesz mieć numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Jeśli skorzystasz z Internetowego Konta Pacjenta, system zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał/a zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość.

Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS-em, a następnie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

BM, ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj