pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2554

Powiatowy raport szczepień przeciwko COVID-19

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych na dzień 28 kwietnia wykonano w sumie 420 szczepień. Tylko tego dnia zaszczepiono 288 osób. Aktualnie można się rejestrować na 14 maja.

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie został uruchomiony we wtorek, 27 kwietnia. Pierwszego dnia szczepionki przyjęło tu 192 pacjentów. Punkt może szczepić 500 osób dziennie i więcej, wszystko zależy jednak od ilości dostarczanych przez stronę rządową szczepionek. Organizatorem punktu jest powiat pszczyński.

- Zorganizowaliśmy ten punkt najszybciej, jak było to możliwe, ponieważ zależało nam na usprawnieniu procesu szczepień. Teraz nasi mieszkańcy nie muszą jeździć po całym Śląsku, by przyjąć szczepionkę - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

W jaki sposób zarejestrować się na szczepienie?
  • za pośrednictwem całodobowej infolinii 989,
  • online przez Internetowe Konto Pacjenta otwiera się w nowym oknie
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • dzwoniąc bezpośrednio do punktu szczepień powszechnych: 577 511 077 lub 881 711 522 - telefoniczna rejestracja jest możliwa od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 16.00.


Ważne! Nie jest możliwa osobista rejestracja na szczepienie w punkcie szczepień przy ul. Zamenhofa. Rejestrować można się wyłącznie na wyżej wymienione sposoby.

Aby usprawnić przebieg szczepień, w załączniku poniżej publikujemy kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19, który warto wcześniej wydrukować, uzupełnić i wziąć ze sobą, idąc na szczepienie.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej

Na stronie Ministerstwa Zdrowia można zapoznać się z raportem szczepień z podziałem na kraj, województwa i powiaty.

Do tej pory we wszystkich punktach szczepień na terenie powiatu pszczyńskiego wykonano: 12 263 szczepienia, liczba osób w pełni zaszczepionych: 3100.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj