pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 maja 2021
  • wyświetleń: 4156

Oddział Neurologiczny poświęcony pacjentom z COVID-19

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Oddział Neurologiczny Szpitala Powiatowego w Pszczynie został poświęcony pacjentom, u których stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Szpital w Pszczynie
Oddział Neurologiczny poświęcony pacjentom z COVID-19 · fot. BM / pless.pl


Począwszy od 13 listopada 2020r. Szpital Powiatowy w Pszczynie jest szpitalem II stopnia zabezpieczenia szpitalnego COVID i od tego dnia zobowiązany jest do przeznaczenia kilkudziesięciu łóżek dla pacjentów "covidowych". Konieczne było podjęcie decyzji, którą przestrzeń szpitalną przeznaczyć dla tych pacjentów.

- Ze względu na to, że personel Oddziału Neurologicznego ma najbogatsze doświadczenie w opiece nad pacjentami covid+, jak również to, że przestrzeń oddziału najlepiej realizuje warunki septyczne wymagane w pracy z pacjentami zakaźnymi, Dyrekcja Szpitala podjęła decyzję o przekształceniu tegoż oddziału na "covidowy" - informuje Barbara Zejma-Oracz, rzecznik Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Jednocześnie rzecznik poinformowała, że nie ma planów likwidacji Oddziału Neurologicznego. - W szpitalu nadal ciężko pracują lekarze neurolodzy, którzy opiekują się pacjentami covid+ (wraz z lekarzami internistami), konsultują pacjentów szpitalnych i Izby przyjęć, jeśli jest konieczna konsultacja neurologiczna. Mamy nadzieję, że w ciągu nadchodzących tygodni możliwe będzie również przywrócenie "zwykłej" działalności oddziału neurologicznego - dodaje Barbarba Zejma-Oracz.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj