pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2021
  • 24 lipca 2021
  • wyświetleń: 2456

Punkt programu Czyste Powietrze w Goczałkowicach: są pierwsze wnioski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu "Czyste Powietrze" został uruchomiony w Urzędzie Gminy Goczałkowice-Zdrój 7 czerwca. Mieszkańcy złożyli już za jego pośrednictwem pierwsze wnioski.

Gminny punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze w Urzędzie Gminy Goczałkowice-Zdrój
Gminny punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze w Urzędzie Gminy Goczałkowice-Zdrój · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W ciągu pierwszych kilkunastu dni za jego pośrednictwem złożono 8 wniosków o dofinansowanie w ramach rządowego programu. Na bieżąco udzielane są informacje na temat programu, mieszkańcy uzyskują pomoc w zakresie wypełnienia wniosków, formularzy i rozliczeń do WFOŚiGW.

- Każdy złożony przez mieszkańców wniosek pokazuje, że punkt konsultacyjno-informacyjny spełnia swoją rolę. Czasu na wymianę starych kotłów jest coraz mniej, dlatego cieszy coraz większe zainteresowanie zarówno programem "Czyste Powietrze", jak i realizowanym przez gminę Programem Ograniczenia Niskiej Emisji. Wszystkie te działania mają na celu poprawę jakości powietrza - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Punkt został uruchomiony na mocy porozumienia zawartego pomiędzy gminą Goczałkowice-Zdrój a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W Urzędzie Gminy wydzielono specjalne stanowisko, a prowadzący je pracownik został przeszkolony przez WFOŚiGW.

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu "Czyste Powietrze" znajduje się w pokoju nr 10 Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój (ul. Szkolna 13). Funkcjonuje przez trzy dni w tygodniu, w następujących godzinach:

  • poniedziałek 7.30-15.30
  • wtorek 7.30-17.00
  • środa 10.00-12.00


Kontakt z Gminnym Punktem Konsultacyjno-Informacyjnym Programu "Czyste Powietrze" - tel. 605 688 381, mail: ochronapowietrza@goczalkowicezdroj.pl

Program "Czyste powietrze" jest skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Można pozyskać dofinansowanie do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Dotacja może wynosić do 30 tys. zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tys. zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj